Izlet učenika razredne nastave u Zagreb

Jednodnevni izlet učenika razredne nastave 30. listopada 2009.

Zagreb - glavni grad RH: ZOO Maksimir, Mirogoj

Voditelji:razredne učiteljice: Jadranka Bašić, Anastazija Šušić, Silvija Jadrijević, Loredana Huljev i Anita Vidović

Broj  djece: 70 (dva autobusa )

Dolazak na odredište,kao i povratak bio je prema planu ( mala odstupanja u vremenu povratka zbog vremenskih neprilika-jaka bura koja je onemogućila vožnju autocestom,pa  smo se vraćali starom cestom ).

Obišli smo ZOO Maksimir, djeca su imala edukativni program u trajanju od 40 min (prema dobnim skupinama; djeca su bila podijeljena u dvije grupe-prvaši i drugaši,trećaši i četvrtaši).

Obje grupe pokazale su veliko znanje, poznavanje životinjskog svijeta - životinjskih vrsta .

Druženje, igra,nastavljeni su u parku Maksimir (nogomet, badminton, penjanje po spravama, provlačenje kroz obruč, ljuljanje, klackanje, vožnja vlakićem... cijeli  park je bio ispunjen smijehom i veseljem). Drveće, priroda okupana bojama jeseni, djeci je pružila veličanstvene prizore. Zagrebu smo poklonili malo dalmatinskog smijeha, sve se orilo.

U popodnevnim satima,napustili smo Maksimir i krenuli autobusima prema Mirogoju.

Zajednički smo se pomolili, svaki razred je sa svojom učiteljicom zapalio svijeću na grobu prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana.

U miru i tišini nastavili smo obilazak groblja i stigli do vječnog počivališta,djeci poznatog,šibenskog športaša - košarkaša, Dražena Petrovića. Na veliko iznenađenje, tu smo zatekli Draženovu majku, gospođu Biserku. Slijedi zajednička molitva i paljenje svijeća.

Uz svjetla svijeća, tišini i miru, napustili smo Mirogoj i krenuli prema autobusima.

Slijedio je povratak Dalmaciji, našem Primoštenu.

objavio: Administrator   datum: 2. 11. 2009.