POSJET DJEČJEM ODJELU ŠIBENSKE BOLNICE

Učenici naše škole su posjetili djecu u šibenskoj bolnici 13. prosinca 2013. godine.

„ B O L N I C A   B E Z B O L N I C A “

POSJET DJECI DJEČJEG ODJELA ŠIBENSKE BOLNICE

Blagoslov je činiti dobro! S tom vjerom su učenici naše škole na blagdan sv. Lucije 13. prosinca 2013. posjetili djecu u šibenskoj bolnici. Ostvarili su želju da posjete vršnjake koji zbog bolesti moraju biti odvojeni od svojih obitelji u vrijeme radosnog iščekivanja Božića.     Djeci koja leže na dječjem odjelu odagnali su osjećaj samoće, izmamili radost u srcu i osmjeh na lice te ih darivali poklonima koje su za njih u školi sakupili i pripremili. Prikupljanje poklona je prošlo znakovito: sakupilo se više nego je bilo potrebno. Zato, veliko hvala djeci i njihovim roditeljima što su im srca puna osjećaja i dobrote! Veliko hvala gospođi Ivani Huljev, mami naših učenica Lucije i Marijete! Ona je osmislila i vodila ovaj događaj u maniri vrsne odgajateljice. Hvala glavnoj sestri dječjeg odjela Opće šibenske bolnice vms. Zorici Stegić koja nas je po drugi puta s radošću primila, podržavajući učenike u njihovom humanitarnom djelovanju.

Što god učiniste jednom od ove moje najmanje braće, meni učiniste. Mt 25, 45

autori: Danica Ercegović i Marko Majetić

Ovako je to doživjela Karmen (mala Gracin):

U petak smo prijateljice i ja smo išle u posjet Općoj bolnici u Šibenik. Bilo je odlično, posjetile smo puno djece i darovali im razne igračke, priče i bojice. Djeca su bila radosna, kao i mi jer smo učinile dobro djelo. Posjetile smo bebu od 15 mjeseci, maloga Luku. Bio je tako simpatičan i sladak da smo se htjele igrat sa njim! Čak smo vidjele i ranije rođenu malu bebu u inkubatoru , malenu curicu. Pričali smo sa svom djecom, slikali se s njima, sa darovima i svima nam je bio veliki osmijeh na licu! Svi smo bar po malo naučili kako je lijepo darivati drugima i pomoći im da budu sretni! Bilo je odlično i super je kad nekoga možeš razveseliti kao mi ovu djecu.

objavio: Administrator   datum: 18. 12. 2013.