VII. NATJEČAJ POJ RIČI MATERINSKE: ZAVRŠNA SVEČANOST

15. ožujka 2013. u punoj školskoj sportskoj dvorani održana je završna svečanost VII. natječaja Poj riči materinske

Dan prije: dočekali smo i ugostili sudionike natječaja iz udaljenijih krajeva

Sportska dvorana OŠ Primošten ispunjena je do zadnjeg mjesta

Osim Lijepe naše, školski zbor je tijekom priredbe izveo pjesme: Nek svud ljubav sja i Moje računalo

Ravnatelj OŠ Primošten Nedjeljko Marinov pozdravlja natjecatelje, njihove mentore, ukratko - sve koji su došli svojim nazočnošću uveličati ovu svečanost

Vrijedni voditelji programa u kojem su još nastupili: učenice Osnovne škole Ivana Duknovića, Područne škole Vrsine s pjesmom Divojka je ruže brala; Katarina Petreš, učenica iz Tavankuta, iz Osnovne škole Matije Gupca, kazivala je stihove pjesme Dužijanca Ivana Prćića; Moja zemja, recitirala Ana Makelja, Osnovna škola Primošten; dvama kratkim igrokazima Mućki pivači i Doktore, pomozi!  predstavili su se učenici Osnovne škole kneza Branimira, Donji Muć; učenici iz Osnovne škole Marjan iz Splita su nam pripremili dvije recitacije, Dimokret i Hrvatska. Stihove će kazivati Šime Jurjević, Toni Veljko Baletić te Nevena Koprčina, a igrokaz Na fazi svitanja su izveli Nora Ban, Damira Bočina i Zara Grubešić; Sara Cigler nam se predstavila pjesmom E baš hoću, Lovre Tomić  i Najljepša mama na svijetu, a u skupnom scenskom nastupu Pitaj mamu, pitaj tatu Lovri i Sari pridružio se Ivano Lukić svi učenici Osnovne škole Trstenik iz Splita; učenici Osnovne škole Ante Kovačića iz Zlatara su se predstavili svojim kratkim programom, dok su nam se dragi nam gosti iz Cernika iz Osnovne škole Matije Gupca predstavili svojim programom.
Nažalost, neposredno pred početak završne svečanosti VII. natječaja Poj riči materinske, pokvario nam se fotoaparat, te se na ovaj način ispričavamo svima zato što su uskraćeni za fotografije, te se zahvaljujemo onima koji su nam za ovu priliku velikodušno dali svoje snimke.

Tomislav Najev, predsjednik Literarnog povjerenstva, učitelj i književni kritičar proglašava nagrađene i pohvaljene radove:
Nagrade:
Ana Jurčević - Harmonija riječi, OŠ Cestica, mentorica Željka Dugi; Magdalena Magdić - Ko more sam, IV. OŠ Bjelovar, mentorica Slobodanka Martan; Tea Mršić - Priča o maslini i lozi, OŠ Škurinje, Rijeka, mentorica Svjetlana Kraljić; Luka Kefelja - Reči, OŠ Martijanec, mentorica Danijela Špoljarić; Antonija Tušek - Tamburica iz malog kuta sobe, OŠ Stjepana Radića, Čaglin, mentorica Maja Jasić
Pohvale:
Lana Bistrović - V življenju, OŠ Side Košutić, Radoboj, mentorica Andreja Klasić; Patrik Boković - Nevera u duši, OŠ Vladimira Nazora, Krnica, mentorica Nedreta Oliva; Sara Dobrijević - Prava riječ za Vukovar, II. OŠ Vrbovec, mentorica Vesna Švarc; Lorena Šustar - Huncuti i fićfirići, OŠ Vežica, Rijeka, mentorica Ester Acinger; Karla Hoke - Čijalo kod moje bake, OŠ Banova Jaruga, mentorica Irena Rukavina; Emina Fodolović - Sanak jednoga dida, OŠ Kostrena, mentorica Ina Randić Đorđević; Josipa Vresk - Jadikofka, OŠ Ivana Rangera, Kamenica, mentorica Mirjana Posavec; Morena Volarić - Črišnja, OŠ Čavle, mentorica Dolores Maršanić; Ana Pažur - Gledaš ga u boji neba, OŠ Novi Marof, mentorica Valentina Posavec Kovač; Doris Prenc - I zagrli me more, OŠ Mate Balote, Buje, mentorica Sonja Buljević; Kristian Katić - Suton u gaju, OŠ Ivana fra Frane Jukića, mentor Anto Kovačević; Matea Šporčić - Hiža, OŠ Brezovica, mentorica Mirjana Rajter; Sara Vuković - Poj riči materinske, OŠ Matija Gubec, Tavankut, mentorica Josipa Kopilović; Dunja Dražić - Odrastanje, OŠ Donji Lapac, mentorica Štefica Barišić; Vinko Čobanov - Kužina, OŠ Primošten, mentorica Gordana Kovačević.

Predsjednica Likovnog povjerenstva Zdenka Bilušić, voditeljica Centra za vizualnu kulturu Gradske knjižnice Jurja Šižgorića proglasila je najbolje likovne radove - ex librise:
Učenicima Osnovne škole Mate Lovraka, Nova Gradiška, Morani Marman, Teji Čvorak, Blažu Soliću, Izabeli Đurđević, Žani Sokić, Marini Dautović, Vanesi Kapetanić, pripada nagrada za kolekciju, mentor Gordan Bijelić
Nagrada za najmanji Ex libris:
Petra Badžim, OŠ Primošten, mentor Velibor Janković
Pohvale:
Luka Meić (2 uratka), OŠ Pirovac, mentorica Manuela Srdarev; Loressante Miškov, OŠ Vidici, Šibenik, Mentorica Stela Čuturić; Nikolina Šarić, OŠ Pakoštane, mentorica Ankica Kovačić; Luka Jovović, OŠ Zadarski otoci, Zadar, mentorica Željka Diklan; Sara Kokić, OŠ Tina Ujevića, Šibenik, mentorica Loredana Huljev; Marko Miškić, OŠ Primošten, mentor Velibor Janković; Katarina Vujičić, OŠ Monte Zaro, Pula, mentorica Rosana Zupičić; Iva Bakmaz, (2 uratka) i Julia Metlička, OŠ Čista Velika, mentorica Manuela Srdarev; Marcela Đurić, OŠ Kistanje, mentor Tomica Jadronja; Elija Croner, OŠ Dobri, Split, mentor Pero Dragičević; Katarina Rajčević, OŠ Frana Galovića, Zagreb, mentorica Mirta Savani Profeta.

objavio: Administrator   datum: 16. 3. 2013.