POSJET CENTRU "MASLINA" NA BRATSKOM DOCU

Učenici 8. razreda pod vodstvom prof. Danice, prof. Nene i prof. Nataše, te našeg vjeroučitelja Marka krenuli su u posjet centru "Maslina" na Bratskom Docu.

Znali smo da tu stanuju ljudi s posebnim potrebama, ali nismo točno znali što nas očekuje pa smo svi bili malo ukočeni i sramežljivi.

Kad smo došli, svi su nas srdačno dočekali na vratima. Jedva su dočekali da nam pokažu njihove radionice u kojima izrađuju ručne radove, slikaju... Davor nas je na početku nasmijao smiley pa smo se odmah opustili i počeli zabavljati.

Trudili su se biti dobri domaćini. Pjevali su nam, plesali, glumili, častili nas. Vrijeme je brzo prošlo i došlo je vrijeme za rastanak. Bilo je grljenja, ljubljenja, slikanja i mahanja. Otišli smo u nadi da ćemo se opet vratiti.

Komentari pojedinih učenika:
"Najviše mi se dojmilanjihova želja da nam učine posjet što nezaboravnijim."
"Njihove oči su bile prepune radosti i veselja kad su nas ugledali."
"Oni su uljepšali naš dan, a mi njihov."

"Te su osobe izrazito plemenite i velikog srca. Svaka ih sitnica razveseli. Tako ih je i naš posjet razveselio. Svi smo bili jako ispunjeni jer smo napravili dobro djelo i jer smo bogati za još jedno iskustvo."
"Sve mi se svidilo. Stevo u heart. Odlično pjevaju."
"Bilo je to lijepo iskustvo i sada gledam drugačije na život."

"Bilo je lijepo iako oni imaju neke poteškoće u razvoju svejedno su samo ljudi kao i mi. Vrlo sam sretan što sam doživio takvo iskustvo."
"Nadam se da su ih razveselili naši darovi."
"Ne mogu opisati koliko me je ovaj posjet razveselio. Na rastanku smo pjevali i mahali. Mislim da bi trebali češće posjećivati ljude s posebnim potrebama, jer njih nisu toliko razveselili darovi već naša prisutnost i prijateljstvo."

"Ljudima s posebnim potrebama treba više pažnje posvetiti. Oni su željni naše ljubavi i pažnje. Njima je značajan svaki naš osmjeh koji im poklonimo. Naš posjet ih je oraspoložio, njima je značio mnogo."
"Shvatila sam da su to odlični ljudi i vrlo zabavni, svidio mi se svaki dio, a posebno Davorova slika i pjevanje Davora i Silve. Nadam se da ovo nije moj posljenji posjet njima."

Regina Vučemilović, VIII. razred

objavio: Administrator   datum: 30. 3. 2012.