Dani kruha, izložba straničnika i grafička kolonija za Dan učitelja

Želiš li vidjeti više klikni ovdje

Želiš li vidjeti više klikni ovdje

IZLOŽBA STRANIČNIKA
Prva izložba straničnika bila je postavljena u Gradskoj knjižnici "Jurja Šižgorića" u Šibeniku davne 1998. Godine pod nazivom "Bookmark u svijetu  i Hrvatskoj“ iz zbirke Živane Morić , a druga devet  godina kasnije u novom prostoru knjižnice pod nazivom " Izložba straničnika ". U  našoj školi ravnatelj Nedjeljko Marinov je na Dan učitelja, a u povodu Mjeseca hrvatske knjige otvorio izložbu straničnika. Učenici su opita li "Što je to "? Nisu znali sve dok im ravnatelj nije pojasnio, da je to straničnik koji služi za označavanje mjesta gdje smo stali sa čitanjem. Iz naše  škole straničnik su radili u tehnici akvatinte , bakropisa i reljefnim tiskom. Kada ste negdje  stali s čitanjem da biste znali gdje ste stali tada upotrebljavate straničnik. po mome mišljenju straničnik je bitna stvar u vezi čitanja jer se bez njega ne možemo orijentirati u čitanju. U našoj školi bili su razni straničnici , raznih boja i oblika. Bookmark ili straničnik koristi većina ljudi . Neki učenici sve do tada nisu znali za straničnik, a neki nisu znali da se može zvati i bookmark.
Kristina Gašperov, VI. A

Želiš li vidjeti više klikni ovdje

GRAFIČKA KOLONIJA

U organizaciji Učeničke zadruge "Maslina" i njene Grafičke radionice održana je grafička kolonija za učenike škola sa područja naše županije kada su se oni po prvi put susreli sa grafičkim tehnikama kao što su bakropis, akvatinta i linogravura. Radionicu je vodio Velibor Janković, voditelj naše zadruge.

DANI KRUHA I PLODOVA ZEMLJE

Ove godine u čast Dana učitelja održani su 5.10.2011. Dani kruha i plodova zemlje. Kao i svake godine naš ravnatelj Nedjeljko Marinov otvara svečanost u našoj školi. Priredba je započela s učenicima 2.b razreda s recitalom Pravljenje kruha. Poslije njih su sljedile učenice 5.a razreda s recitalom Himnos (Grčka himna). Slijede učenice Karla i Ana (5.a) s recitacijom Početak jeseni. Nakon njih su  nastupile Laura i Ivana (5.a) s recitacijom Pekar, učenica 5.b razreda Judita Vučemilović s krasnom recitacijom "Kruh",Sara i Vanna (5.b) s recitacijom Ponudi kruh. Lucija i Mia (5.b) recitiraju pjesmu Kruh, Toni Pancirov iz istog razreda recitira o Žitu. Nakon recitacija vrijeme je bilo za jedan šaljivi igrokaz "Tri kruha", koji su izveli učenici viših razreda. Slijede Ana i Luka učenici 6.a razreda s recitcijom "Seljačke ruke". Dok je učenica Laura Bisaku (6.a) nastupila s pjesmom o Sjemenkama. Učenica 6.b razreda Katarina Soža pobjedila tremu s recitacijom Kruh moje bake. Na kraju priredbe učenik  8.razreda Ante Jurin kazao nam je Kako se mastilo grožđe u stara vrimena. Nakon Ante naš župnik Don Roman Skorin blagoslovio je kruh koji su učenici sami napravili. I na kraju učenici, profesori i svi djelatnici ove škole zasladili su se s kruhom koji su napravili učenici. Poslije smo s profesoricom Danicom Ercegović krenuli u stari dio Primoštena i nosili kruh i ostale plodove zemlje koje smo prikupili za ovu priliku bespomočnim starim ljudima. Naravno ja sam bila s njima i jako mi se svidjela jedna starica koja je slijepa, a zvala se Jasna. Jedna nas je žena blagoslovila i rekla da slušamo roditelje, profesore, da pomažemo bližnjima i svima kojima je pomoć potrebna. Na kraju su svi učenici otišli srretno svojim kućama.
Ana Makelja, VI. razred

objavio: Administrator   datum: 6. 10. 2011.