2. DANI OSNOVNE ŠKOLE PRIMOŠTEN

Dani otvorene škole su za nama

2. Dani OŠ Primošten 8. - 10 VI. 2009 FOTO-ALBUM

Dani otvorene škole su za nama. Tri dana smo se družili u različitim radionicama:

Radionicu MOJ PRIMOŠTEN vodile su učiteljice nižih razreda Anastazija Šušić, Silvija Jadrijević, Loredana Huljev, Anita Vidović i Jadranka Bašić, koje su sa svojim učenicima obradile Primošten, njegove običaje i nasljeđe.

Radionica IZRADA GOSPINA LIKA (voditelji Ljubica Jelušić i Velibor Janković) nam je pokazala kako od običnog novinskog papira možemo napraviti lik zaštitnice Primoštena Gospe od Loreta.

GRAFIČKA RADIONICA koju je vodio Velibor Janković nas je naučila kako se radi bakropis. Osmaši i poneki sedmaš su crtali, crtež prenosili na prepariranu metalnu pločicu, zatim su pločicu kupali u kiselini (jetkali), u crtež koji je sada urezan u metal utrljavali su boju i zatim otiskivali.

OPTIČKE ILUZIJE je radionica čiji je voditelj Mladen Šunjara i koja nas je u više navrata zeznula različitim neobičnostima.

Gordana Kovačević je bila voditeljica radionice SCENSKE IGRE gdje su nam njeni članovi pokazali kako se improvizacijom može napraviti izvrsna predstava.

IZRADA IMITACIJE FOSILA je radionica koju je vodila Jasminka Kulušić. Njen naziv nam govori sve. Mi dodajemo da nam je potrebno malo gipsa i neka školjka ili pužić.

KVIZ ZNANJA je vodio Krešimir Crljen. Makar su ocjene zaključene, sudionici su se dobro potrudili da postignu što bolje rezultate u poznavanju gradiva iz povijesti i zemljopisa

ŠPORTSKI PROGRAM je posebna priča (voditelj Antonio Cinotti). Učenici protiv učitelja - u rukometu i nogometu učenici bolji!!! Posebna priča je potezanje konopa gdje su učiteljice jedva pobijedile svoje učenice (2:1).

RADIONICA STRANIH JEZIKA (engleski, talijanski i njemački) za učenike od III. - V. razreda prezentirala je svoj rad u prostorima školske knjžnice. Voditelji: Nataša Ergić, Danica Ercegović i Siniša Subašić

I na kraju još jedna "radionica" - KUŽINA. Učenice su vrijednim radioničarima i njihovim voditeljima, ali i svima koji su navratili u školu pogledati što se to zbiva pripremale tradicionalne primoštenske slatkiše: fritule i pispaje, a da pokažu kako poznaju i svjetsku gastronomiju napravile su brdo palačinki. "Voditeljica" ove radionice je bila Tereza Perkov.

Kliknite na link ispod da vidite fotografije

2. Dani OŠ Primošten 8. - 10 VI. 2009

objavio: Velibor Janković   datum: 11. 6. 2009.