OBAVIJEST RODITELJIMA- Osiguranje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva, šk. god. 2021./2022.

Pogledaj pod opširnije.

Ministarstvo je raspisalo Otvoreni trajni Poziv na dostavu projektnih prijedloga „Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (školska godina 2021.-2022.)“.
Ciljne skupine ovog Poziva su djeca koja žive u siromaštvu ili su u riziku od siromaštva te koja su polaznici obveznog školskog programa i definirana su kao najpotrebitija prema navedenom glavnom kriteriju za redovito primanje prehrane na način na koji je školska prehrana organizirana ili na drugi odgovarajući način sukladno načelima zabrane diskriminacije i jednakog postupanja.
Prijavitelj (Šibensko – kninska županija) može prijaviti projektni prijedlog na Poziv isključivo u partnerstvu s školama.
Škole su dužne što žurnije dostaviti broj učenika koji zadovoljavaju navedene kriterije.
Uz broj učenika koji zadovoljavaju glavni kriterij moći će se osigurati prehrana za još 10% učenika na temelju dodatnih kriterija.

Roditelji koji ispunjavaju obvezni kriterij mogu prijaviti djecu na telefon škole 022/570-012 do 18. svibnja 2021. godine.
Dokazna dokumentacija može se dostaviti i naknadno na e-mail škole ured@os-primosten.skole.hr

OBVEZAN KRITERIJ

DOKAZNI DOKUMENTI (izdani od navedenog nadležnog tijela u 2021. godini)

Djeca iz obitelji koje su korisnice prava na doplatak za djecu

Važeće rješenje HZMO-a o priznavanju prava na doplatak za djecu
ili
važeće rješenje o priznavanju prava na doplatak za djecu izdano od strane nadležne inozemne institucije i pisana izjava korisnika doplatka da ukupni dohodak ostvaren u prethodnoj kalendarskoj godini po članu kućanstva mjesečno ne prelazi 70 % proračunske osnovice, odnosno ne prelazi iznos od 2.328,20 kuna
ili
potvrda HZMO-a o isplaćenom doplatku za djecu (Potvrda HZMO-a o isplaćenom doplatku za djecu dostupna je i kroz sustav e-Građani. Navedena potvrda u obliku elektroničkog zapisa izdanog putem servisa e-Građani jednako je dokazno sredstvo kao i potvrda izdana od nadležne područne službe/ureda HZMO-a. Prihvatljiv je i službeni dokument HZMO-a koji sadrži skupni popis djece iz obitelji koje su korisnice prava na doplatak za djecu.)
ili
uvjerenje HZMO-a o priznatom pravu na doplatak za djecu (Prihvatljiv je i službeni dokument HZMO-a koji sadrži skupni popis djece iz obitelji koje su korisnice prava na doplatak za djecu)
ili
potvrda o visini dohotka i primitka Porezne uprave iz koje je vidljiva isplata dječjeg doplatk

objavio: Iva Bakotić   datum: 17. 5. 2021.