Susret s pjesnikom Slavkom Babačićem

Vrata učionice hrvatskoga jezika bila su jutros, 7.5.2018., prvi školski sat, širom otvorena našem dragom gostu, zavičajnom pjesniku Slavku Babačiću. Susret s pjesnikom protekao je u ugodnoj atmosferi i pozitivnom ozračju. Učenici petoga razreda sami su odabrali pjesme koje im je čitao pjesnik te naučili poneku zavičajnu riječ. Učenici o Slavku Babačiću: Meni se barba Slavko jako svidio čim sam ga ugledala. Njegove pjesme su probudile emocije u mom srcu. Čim je počeo čitati svoje pjesme, poželjela sam i ja biti pjesnikinja. Jako lijepo je otpjevao pjesmu Dalmatino, povišću pritrujena. (Luna Jurić) Posjet Slavka Babačića mi se jako svidio jer je govorio na zavičajnom jeziku. Njegove pjesme su odlične i volio bih da ih uvrste u lektiru. (Ivano Miškić) Meni se ovaj sat s pjesnikom jako, jako svidio. Najviše mi se svidjela pjesma Dvori moje matere. (Eva Loreta Jurin) Slušali smo lijepe pjesme o svome zavičaju. Bilo je zabavno slušati pjesnika koji je napisao 300 pjesama. (Petra Žaja) Meni se ovaj posjet svidio jer je probudio u meni osjećaj ljubavi prema mom rodnom mjestu Podgrebenu. (Antonio Čobanov) Meni je bilo odlično na satu, sve mi je bilo lijepo i zabavno. (Loreta Matošin) Susret s pjesnikom mi se svidio jer je Slavko Babačić čitao pjesme koje smo mi izabrali. Bilo je dobro i zanimljivo. Slavko Babačić je dobar čovjek. (Danijel Bolanča) Pjesme su lijepe jer su napisane na zavičajnom jeziku. (Bartol Perković) Meni su se sve pjesme svidjele jer pjesnik nije u njima filozofirao. (Marko Juras) Čovjek je odličan, pjesme su zanimljive. Skidam mu kapu. (Ante Pancirov) Meni se ovaj posjet jako svidio zato što je Slavko Babačić probao nama svoje pjesme oživjeti i objasniti. (Paola Žaja)

Pripremila: Gordana Pulić, prof.

objavio: Iva Bakotić   datum: 8. 5. 2018.

« Ožujak 2024 »