9. DAN UNIVERZALNE SPORTSKE ŠKOLE U ZAGREBU

Hrvatski školski sportski savez po 9. puta je organizirao manifestaciju Dan univerzalne športske škole kojoj su prisustvovali i naši učenici Marisa Perković, Marko Gracin, Filip Matošin, Jeronim Huljev, Marko Lorento Lušić i Loreta Matošin u pratnji voditeljice prof. Ane Matošin. Po sunčanom vremenu na atletskom stadionu ŠRC Mladost na Savi okupilo se 792 učenika osnovnih škola i 82 voditelja iz 21 županije Republike Hrvatske. Učenici koji su nastupili na manifestaciji pohađali su program univerzalne športske škole u školskoj godini 2015./2016. koji se provodio u 406 odjeljenja 314 osnovnih škole u Republici Hrvatskoj. Cilj proslave Olimpijskog dana je promicanje olimpijskog pokreta i svih moralnih vrijednosti  koje šport nosi društvu u cjelini. manifestaciji su se pridružili i vrhunski sportaši - olimpijci: Dubravko Šimenc, Damir Škaro, Zoran Primorac, Franjo Arapović, Jelena Ivezić, Ivano Balić, Nikša Prkačun, Venio Losert i Danira Nakić Bilić.

Na ovogodišnjoj smotri mladosti i sporta učenici su svoja znanja pokazivali na 21 radnih stanica (atletika, košarka, nogomet, rukomet, brojne zabavne igre, štafete…). Na jednom od radnih mjesta učenici su u hladovini tribine stadiona na Mladosti imali priliku slikati se i družiti s proslavljenim sportašima.

Nakon sat i pol vremena dobre zabave i sjajnog druženja svi sudionici manifestacije su se okupili na sredini atletskog terena, a naše sportske veličine svakom su učeniku oko vrata stavili medalju. Naime, svaki učenik koji je nastupio na ovoj manifestaciji je pobjednik, jer cilj nije bio postizanje sportskog rezultata, već zabava i sportsko druženje.

Za pogledati foto-galeriju klikni me wink

objavio: Iva Bakotić   datum: 24. 5. 2016.