ŠKOLA U PRIRODI - 3. I 4. RAZRED

Za pogledati fotografije klikni me wink

Naši  trećaši i četvrtaši  su tri dana (27.4. - 29.4. 2016.), s učiteljicama Jadrankom ,Anastazijom i Silvijom,boravili u Zagrebu, u Gradu mladih. Prvi dan puta nam je prošao uz kišu, ali unatoč vremenskim neprilikama, obišli smo Gornji grad,katedralu na Kaptolu i kasnije Muzej iluzija, čemu su se djeca posebno razveselila. Drugi dan je uslijedio izlet u Hrvatsko zagorje. Posjetili smo Muzej krapinskih neandertalaca u Krapini. U Gornjoj  Stubici smo bili u dvorcu Oršić u Muzeju seljačkih buna. Tamo su učenici sudjelovali u radionici Heraldika (izrada grba). Ručali smo na obližnjem seoskom gospodarstvu – kleti  Lojzekova hiža. Nastavili smo put do Marije Bistrice. Obišli smo svetište, razgovarali sa svećenikom,kupovali suvenire …Zadnji dan nam se i sunce konačno nasmijalo . U prijepodnevnim satima smo bili u Tehničkom muzeju,ZOO vrtu u Maksimiru gdje smo imali i ručak. Na Prisavlju smo obišli HRT i djeca su se oduševila prepoznavši mnoga studija. U studiju informativnih emisija nas je dočekao i voditelj  Petar Vlahov. Bili smo i u studijima gdje se snimaju emisije Potjera i  Hrvatska uživo. Vidjeli smo i  studio  10 gdje se snimao nedavni glazbeni  šou Voice.

Vratili smo se u večernjim satima zadovoljni i prepuni dojmova.

Puno smo toga vidjeli i novoga naučili.

Večernja druženja su bila posebno vesela. Plesalo se , igralo, radile su se najluđe frizure…

Ono što smo ipak najviše naučili s putovanja su: prijateljstvo,zajedništvo,uvažavanje,samostalnost (neki  su se  po prvi puta odvojili od roditelja),pomaganje jedan drugome……a to je najvažnije.

Imat ćemo o čemu pričati…….

Učiteljice : Jadranka, Anastazija i Silvija

objavio: Iva Bakotić   datum: 2. 5. 2016.