Završna svečanost XII. literarno-likovnog natječaja "Poj riči materinske"

FOTO - GALERIJA Primošten Plus

FOTO - GALERIJA OŠ Primošten

Osnovna škola Primošten provela je 12. literarno likovni natječaj Poj riči materinske pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, Šibensko – kninske županije i Matice hrvatske. Na ovogodišnji natječaj pristiglo je više od 400 literarnih i likovnih radova učenika iz osnovnih škola RH, Vojvodine i BiH. Literarno povjerenstvo u sastavu: Tomislav Najev, Ivan Šušić i Velimir Pašara odabralo je 5 nagrađenih i 10 pohvaljenih literarnih radova, dok je likovno povjerenstvo u sastavu: Velibor Janković, Livia Markovina i Paula Glavurtić odabralo 5 nagrađenih i 12 pohvaljenih likovnih radova. Svi radovi pristigli na natječaj objavljeni su u zborniku kojeg je,kao i svake godine, uredio naš umirovljeni učitelj likovne kulture Velibor Janković. U petak, 16. ožujka 2018. godine obilježavajući Dane hrvatskog jezika u Osnovnoj školi Primošten održana je završna svečanost natječaja. Program je započeo „Lijepom našom“ koju je otpjevao školski zbor. Ravnatelj OŠ Primošten Nedjeljko Marinov pozdravio je natjecatelje, njihove mentore, ukratko - sve koji su došli svojom nazočnošću uveličati ovu svečanost. U programu su sudjelovale škole iz raznih krajeva Hrvatske: OŠ Ante Kovačića - Zlatar, OŠ Matija Gubec - Cernik, OŠ Matije Gupca – Gornja Stubica, OŠ Ivana fra Frane Jukića – Usora, OŠ Ivan Duknović, Marina – PŠ Vrsine i OŠ Rogoznica. Na kraju programa nagrađenim i pohvaljenim učenicima podijeljene su nagrade, pohvale i priznanja za literarne i likovne uratke, te pokloni i zahvalnice za škole koje su svojim nastupima obogatile program. Nakon završne svečanosti u školskom vrtu zasađena je lipa koju je škola dobila na poklon od OŠ Matije Gupca, Gornja Stubica. Svečanost je završila ručkom i druženjem svih sudionika.

VELIKO HVALA MJEŠTANIMA PRIMOŠTENA KOJI SU UGOSTILI UČENIKE I NJIHOVE MENTORE IZ UDALJENIH KRAJEVA, SVIM RODITELJIMA, UČENICIMA, UČITELJIMA I ZAPOSLENICIMA NAŠE ŠKOLE I ŠKOLE ROGOZNICA, TE SVIMA ONIMA KOJI SU NA BILO KOJI NAČIN SVOJIM NESEBIČNIM RADOM I TRUDOM DOPRINIJELI USPJEŠNOJ ORGANIZACIJI OVE, ZA NAS ZNAČAJNE, MANIFESTACIJE.

Veselimo se sljedećem natječaju i druženju!

objavio: Iva Bakotić   datum: 16. 3. 2018.